واحد آموزش کارگزاری بانک پاسارگاد از آبان سال ۱۳۹۲ با مجوز کمیته راهبری آموزش سازمان بورس فعالیت خود را آغاز کرد. عمده فعالیت‌های این واحد به قرار زیر است :
  • برگزاری دوره‌های آموزشی تحلیل تکنیکال و بنیادی سهام (از سطح پایه تا پیشرفته) جهت آشنایی سرمایه‌گذاران با بورس اوراق بهادار و کسب حداکثر بازدهی در این بازار،
  • برگزاری دوره‌های آموزشی معاملات آتی سهام و طلا،
  • ارائه خدمات آموزشی به شرکت‌ها، موسسات و مراکز آموزشی با شرایط ویژه،
  • ارائه گواهینامه‌ تأیید دوره آموزشی در پایان دوره‌ها به اعضا،
  • برگزاری سمینارهای تخصصی ویژه فعالان بازار سرمایه،
  • برگزاری جلسات پرسش و پاسخ ویژه فعالان بازار سرمایه،
  • برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت تحلیلی کارگزاری بانک پاسارگاد ‌به ‌نشانی اینترنتی www.pasargadtahlil.com مراجعه نمایید.

امکانات آموزشی

کارگزاری بانک پاسارگاد مجهز به پیشرفته ترین سیستم ها و امکانات آموزشی بوده و از اساتید مجرب و کادر حرفه بهره می‌برد.کلاس‌ها در دو سالن مجزا برگزار و پس از پایان دوره‌ها به شرکت‌کنندگان در دوره‌ها گواهی پایان دوره با تایید کمیته راهبری آموزش سازمان بورس اعطا می‌گردد.

آموزش مجازی

کارگزاری بانک پاسارگاد در راستای ارتقای سطح فرهنگ ، دانش سهامداری و گسترش عدالت آموزشی در بازار سرمایه، بر آن شد تا آموزش مجازی را به صورت انحصاری و به عنوان اولین کارگزاری با همکاری شرکت رایتل ایجاد نماید. بدین وسیله علاقمندان به بازار سرمایه دیگر محدودیت مکانی برای شرکت در کلاس ها نخواهند داشت، زیرا در هر نقطه ای از ایران حتی در صورت عدم وجود شبکه اینترنت، می‌توانند از طریق خطوط تلفن ثابت با هزینه ای بسیار کم ، معادل ساعتی ۳۰۰ تومان از هر نقطه ای در ایران (ماهانه تا سقف ۶۰۰۰ تومان) و یا با سیم کارت اهدایی از طرف شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد به صورت رایگان ، در کلاس های آموزشی کارگزاری نمایند.
شایان ذکر است کاربران ، پس از ثبت نام ، نام کاربری و رمز عبور جهت ورود به کلاس مجازی و شنود صدای استاد در کلاس را دریافت می‌کنند . (کاربران همزمان می‌توانند از طریق تلفن سوالات خود را با استاد مربوطه در میان بگذارند)
شرکت کنندگان، در فضایی مجازی با راه های سرمایه گذاری در بازار آشنا می‌شوند و می‌توانند از مطالب آموزشی فراوان آن استفاده کنند.
لازم بذکر است آنتن دهی سیم کارت تاثیری بر ارایه خدمات ندارد.
امید است که با این طرح ابتکاری و متفاوت، کارگزاری بانک پاسارگاد بتواند قدمی‌در جهت بهبود و توسعه نظام آموزشی بازار سرمایه برداشته و با ارتقای سطح دانش عمومی، از معاملات هیجانی ناشی از عدم آگاهی کاسته و ورود حجم نقدینگی و سهامداران زیاد به بازار سرمایه را به فرصت تبدیل نماید.
به امید آنکه سهامداران بازار سرمایه با به محک گذاشتن دانسته های خود، سودآوری بیشتری داشته باشند.