۱۰ تیر

«لخزر» ۵۰۰ریال سود تقسیم کرد

به گزارش پاسارگاد تحلیل، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پارس خزر برای سال منتهی به ۲۹اسفند ۹۴ با حضور ۸۹درصد از سهامداران برگزار شد.

آقای همتی به عنوان مدیر عامل پارس خزر که گزارش مجمع را برعهده داشت ،بیان کرد که در سال ۱۳۹۴ اکثر واحد های اقتصادی کشور با رکود شدید بازار مواجه بودند . در این سال با توجه به افزایش هزینه های دستمزد و سربار و مواد ، نرخ فروش محصولات شرکت نسبت به سال قبل تغییری نداشت و علاوه بر آن برای رقابت در بازار، ناگزیر سیاست اعطاء امتیازات و تخفیفات بیشتر نسبت به سالهای گذشته برای مشتریان نیز اجرا شد که علیرغم همه این اقدامات ، فروش شرکت نسبت به سال قبل مواجه با کاهش گردید. به لحاظ وضعیت نامساعد فروش و رکود اقتصادی حاکم بر بازار، شرکت ناگزیر شد طی مراحل مختلف برنامه تولید خود را کاهش دهد تا بدین وسیله از افزایش موجودی محصولات ساخته شده در انبار ها جلوگیری نماید. در سال ۹۴ کاهش فروش محصولات که منبع اصلی تامین درآمد است، موجب کمبود نقدینگی گردید بطوری که برای پرداخت هزینه های جاری و سرمایه ای ، شرکت با شرایط دشواری مواجه شد و علاوه بر آن ، به تعویق افتادن بخشی از تعهدات و چک های مشتریان نیز باعث تشدید مشکل نقدینگی گردید شرکت در مواجهه با این مشکل اساسی ، با تحمل هزینه های مالی بیشتر ، ناگزیر بخشی از این کمبود نقدینگی را بصورت وام از طریق سیستم بانکی تامین کرد و بخشی دیگر را با محدود کردن فعالیت های پروژه انتقال کارخانه به شهر صنعتی رشت و صرفه جویی در هزینه ها تا حدودی جبران نمود. با امضای توافق برای لغو تحریم ها در اواخر سال ۹۴ و آغاز مذاکره با برخی از کشورهای خارجی جهت توسعه روابط، تصور می شود که بازار از رکود خارج و بتدریج آثار رونق اقتصادی نمایان گردد و پیش بینی می شود که این تغییر در سیاست خارجی و اقتصادی کشور، گشایشی در جهت رونق و گرمی بازار و افزایشی در فروش آینده شرکت ایجاد نماید.

آقای همتی همچنین بیان کرد که  محصول ماشین لباسشویی که جدیدا” به مرحله تولید رسیده است مجوز استاندارد های لازم را دریافت کرده است و طی هفته های آتی اجازه ورود به بازار را کسب خواهد کرد. آقای داووش به عنوان ریس هیت مدیره شرکت نیز از مذاکره با شرکت های معتبر خارجی برای تولید محصول مشترک خبر داد و بیان کرد که شرکت برای افزایش تقاضای محصولات و صادرات نیاز به سرمایه گذاری مشترک با شرکت های بزرگ در زمینه لوازم خانگی دارد و تلاش های موثری در این زمینه صورت گرفته است.

آقای داووش در پاسخ به سوال سهامداران در مورد فروش زمین فعلی کارخانه پاسخ داد که فروش این زمین از برنامه های شرکت نمی باشد و شرکت به فکر ایجاد یک طرح اقتصادی در این زمین می باشد.

مدیر عامل شرکت در پاسخ به سوال یکی از سهامدارن مبنی بر تجدید ارزیابی بیان کرد که این تصمیم را باید شرکت هلدینگ با توجه به مصالح شرکت بگیرد و فعلا تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *