۰۶ مرداد

سودای فتح ۲ میلیون واحد

به گزارش پاسارگاد تحلیل، شاخص کل بورس در روز جاری؛ دوشنبه ۶مرداد ۱۳۹۹، با کاهش ۱۲،۱۴۲واحدی به مقدار ۱،۹۳۳،۹۴۴واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۲۸۴،۲۸۷میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۳،۹۲۷واحد منفی بود و به مقدار ۵۰۳،۱۲۱واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نماد «خودرو» و «شستا»، همچنین بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس را نمادهای «شگویا» و « میدکو » داشتند.

بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز در صرافی ملی ۲۰هزار  و ۴۹۵تومان و یورو ۲۳هزار  و ۵۰۲تومان معامله شد. امروز ارزش هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار آزاد تهران یک میلیون و ۵۷هزار تومان است.

با توجه به عرضه‌های سنگینی که در دو ساعت پایانی معاملات دیروز انجام شد، امروز نیز در ابتدای بازار حجم فروش‌ها بالا بود و شاخص‌کل قرمزپوش شد. روز گذشته اطلاعیه دو عرضه اولیه دیگر منتشر شد و بر این اساس سفارشات خرید سهام شرکت توسعه مسیر برق گیلان روز سه‌شنبه و در نهایت سفارش خرید سهام شرکت زرماکارون روز چهارشنبه ثبت خواهد شد تا آخر هفته به این عرضه‌ها اختصاص داشته باشد.

با بازگشایی بازارهای جهانی، طلا در سایه افزایش شیوع کرونا و همچنان آینده مبهم اقتصاد جهان با توجه به تنش بین چین و آمریکا، بار دیگر افزایش یافت و با رشد ۲۵ دلاری در این لحظات، هر اونس طلا در محدوده ۱۹۲۴ دلار در حال دادوستد است. مس، روی، پالادیوم و پلاتین با رشد نزدیک به یک درصد، کار خود را در این هفته آغاز کردند. هر بشکه نفت برنت نیز با نوسان مختصر در محدوده ۴۳٫۶ دلار در هر بشکه در حال معامله است.

پیگیری سایت چیلان از منابع آگاه نشان می‌دهد که خبر خروج معاملات محصولات فولادی از بورس کالا که امروز در فضای مجازی منتشر شد، صحت ندارد و رئیس جمهور هیچ‌گونه دستوری در مورد خروج فولاد از بورس کالا نداشته است. این خبر در حالی منتشر شده که منابع موثق نیز گفتند که نه تنها هیچ برنامه‌ای برای خروج محصولات فولادی از بورس کالا وجود ندارد، بلکه رئیس جمهوری بر افزایش عرضه محصولات فولادی در بورس کالا و برنامه‌ریزی برای کاهش قیمت محصولات فولادی تأکید داشته‌اند. رئیس جمهور دیروز بر افزایش عرضه ها از طریق بورس کالا و تقویت این بازار در جلسه هیات دولت تاکید کرده بود.

رییس سازمان بورس از ورود ۹۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید به بازار سرمایه خبر داد و گفت:  ورود این حجم نقدینگی اتفاق بزرگی در اقتصاد کشور به شمار می‌رود و باید به عنوان فرصتی برای تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی به آن نگاه کرد.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت :
این فرصت از دهم خرداد شروع شده و هیچ تاریخی برای اتمام فروش سهام عدالت تعیین نشده است و سهام داران می‌توانند هر زمانی که بخواهند برای فروش سی در صد از سهامشان به شعب بانک‌های دولتی و کارگزاری‌ها مراجعه کنند.
همچنین گفت کارگزاری‌ها و بانک‌هایی که مهلت فروش سهام عدالت را تمام شده اعلام می‌کنند متخلف هستند و با آنها برخورد جدی خواهد شد.

گروه بانکی:
در این گروه «دی» با ۵درصد مثبت در قیمت پایانی ۵۴،۹۹۴ریال پایان یافت. «ونوین» با ۳٫۰۴درصد افزایش در قیمت ۶،۴۵۰ریال پایان یافت. «وسینا» با ۴٫۵۹درصد مثبت معامله شد و به قیمت ۱۶،۶۴۰ریال رسید. شاخص بانکی‌ها با ۴۱واحد کاهش به مقدار ۱۰،۱۶۳واحد رسید.

گروه شیمیایی:
شاخص این گروه امروز با ۲،۸۷۵واحد کاهش به مقدار ۹۷،۰۷۸ رسید. در این گروه سهم «شیران» امروز با ۴٫۵۲درصد مثبت معامله شد و در قیمت ۴۴،۸۵۰ریال پایان یافت. «پترول» ۴٫۹۶درصد مثبت شد و با قیمت ۱۶،۰۷۰ریال به پایان رسید. «شفارس» امروز ۴٫۹۹درصد مثبت شد و با قیمت ۴۷،۵۸۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با کاهش ۴۸،۹۶۴واحدی به مقدار ۱،۳۰۷،۹۳۳واحد رسید. «فولاد» امروز ۴٫۵۹درصد کاهش داشت و با قیمت ۲۱،۱۹۰ریال پایان یافت. «ذوب» ۲٫۷۵درصد مثبت شد و  با قیمت ۱۱،۰۱۶ریال پایان یافت. «فسرب» با ۴٫۵۴درصد مثبت در قیمت ۱۷۵،۳۱۰ریال به پایان رسید.

گروه خودرو:
شاخص این گروه امروز ۴۶،۸۵۱واحد افزایش داشت و به مقدار ۶۲۸،۶۶۱رسید. سهم « خودرو» ۲۱٫۰۱درصد مثبت شد و به قیمت ۷،۶۶۰ریال رسید. « خساپا» نیز در قیمت ۵،۱۷۰ریال ۴٫۸۷درصد مثبت شد. همچنین «خگستر» با ۳٫۹۵درصد مثبت به قیمت ۱۲،۱۰۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:
شاخص این گروه با ۶۲،۸۲۳واحد افزایش به ۹،۵۵۱،۲۳۳واحد رسید. در این گروه شرکت «شپنا» با ۱٫۶۶درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۴۹،۰۷۰ریال رسید. سهم «شتران» با مثبت ۲٫۵۹درصد به قیمت ۴۹،۹۱۰ریال رسید. همچنین سهم «ونفت» در ۳٫۹۵درصد مثبت به قیمت ۲۴،۲۴۰ریال پایان یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *