۱۶ بهمن

رشد ۳۵۱ واحدی شاخص!

به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس تهران در روز جاری با افزایش ۳۵۱ واحدی به ۱۵۸۳۹۴ واحد و مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس به بیش از ۹۸۸۰ میلیارد ریال رسید. بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای “فولاد” و “فملی” و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای “دعبید” و “کچاد” بر شاخص کل بورس تهران داشتند.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۸ واحدی  به عدد ۲۹ هزار و ۴۲۸  واحد رسید. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۵۹۱ واحدی به رقم  ۱۷۳ هزار و ۵۷۱ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۳۳۲ واحدی به رقم ۱۱۷ هزار و ۸۳۳ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۳۴۵ واحدی به عدد ۳۱۰ هزار و ۳۸ واحد دست یافت.

طی معاملات ا‌مروز نماد معاملاتی شرکت‌های بورس کالای ایران، سامان گستر اصفهان، پتروشیمی خراسان، کارتن ایران، ایران ارقام، سرمایه‌گذاری صنایع ایران، کشت و صنعت آب شیرین از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های مهندسی نصیر ماشین، سرمایه‌گذاری و توسعه خوزستان، سیمان فارس نو، گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان و مخابرات ایران متوقف شدند.

فلزات اساسی:

در گروه فلزات اساسی ، نماد “فلوله” با صف خرید همراه شد و نمادهای “فنوال” ، “فمراد” و “فولای” نیز  در محدوده مثبت خود معامله شدند. در گروه فولادی ، نمادهای “ذوب” ، “فولاژ” به صف خرید رسیدند و همچنین نمادهای “فولاد” و “فخوز” نیز مثبت معامله شدند. در گروه مس ، نماد “فملی” با حجم معامله ۱۷۰ میلیون سهم به صف خرید رسید. نماد “فباهنر” نیز با صف خرید همراه شد. در گروه روی نیز، نمادهای “فاسمین” ، “کاما” ، “زنگان” ، “فزرین” ، “فراور” ، “کروی” ، “فسرب” به صف خرید رسیدند. در گروه آلومینیم ، نماد “فایرا” با قیمت پایانی ۴۰۴۷ (۰٫۶۱%-) بسته شد.

امروز در بازارهای جهانی قیمت فلز مس به ۶۲۰۰ دلار و روی نیز به ۲۸۰۰ دلار رسید. همچنین قیمت آلومینیوم و سرب به ترتیب به ۱۹۳۰ و ۲۱۰۵ دلار رسید. قیمت طلا نیز به ۱۳۱۵ دلار در هر انس رسید.

 

یوتیلیتی ها:

دراین گروه ، نماد “بفجر”  به صف خرید رسید. نماد “مبین” نیز مثبت معامله شد.

قطعات:

در گروه قطعات ، نمادهای “خاذین” ، “خاهن” و “خمحور” به صف خرید رسیدند.

شیمیایی ها:

در گروه شیمیایی، نمادهای “شکربن” ، “شپترو” ، “وپترو” ، “شلعاب” و “شغدیر به صف خرید رسیدند.

انفورماتیک:

در گروه انفورماتیک، نماد “های وب” به  صف خرید رسید، نماد “مفاخر” نیز مثبت ۱۰٪ ، “افرا” ، “اوان” و “رکیش”  نیز در دامنه مثبت خود معامله شدند.

کانی غیر فلزی:

در گروه کانی غیر فلزی ، نمادهای “کترام” ، “کسرام” به صف خرید رسیدند و نمادهای “کسرا” ، “کرازی” ، “کتوکا” نیز در آستانه مثبت خود معامله شدند.

ساخت محصولات فلزی:

در این گروه، نمادهای “فاراک” و “چدن” در دامنه مثبت معامله شدند.

ماشین آلات:

در گروه ماشین آلات ، نمادهای “لسرما” ، “تکنو” ، “وتوشه” به صف خرید رسیدند و نماد “لبوتان” نیز در دامنه مثبت معامله شد.

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *