۲۸ فروردین

توزیع سود ۵۰ریالی هرسهم «زماهان»

به گزارش پاسارگاد تحلیل، مجمع عمومی عادی مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان برای سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۷ برگزار شد. در این مجمع ابتدا محمدی؛ مدیر عامل شرکت در تشریح گزارش فعالیت هیات مدیره در یکسال مورد گزارش گفت: شرکت دارای مزارع مختلف است که هرکدام به کار خاصی اقدام می کنند. پرورش طیور پدر و مادر و تولید جوجه یکروزه در مزارع کرمان، ساری و لرستان، پرورش مرغ پولت تخم گذار در مزارع هشتگرد و تولید دان در مزارع کرمان.

وی سپس به بررسی سهامداران شرکت و تغییرات سرمایه پرداخت.

محمدی در مورد فعالیت های اصلی شرکت اعلام کرد: بخش اعظم درآمد شرکت از محل فروش جوجه یکروزه گوشتی است که مقدار تولید در سال ۱۳۹۶ برابر ۳۶ میلیون عدد و در سال ۱۳۹۷ برابر ۴۰ میلیون عدد بوده است.

محمدی درباره نرخ جوجه یکروزه گفت: در سه ماهه اول سال گذشته بدلیل افزایش ظرفیت واحدهای تولیدکننده جوجه در کشور با کاهش شدید نرخ مواجه بودیم اما در فصل آخر سال نرخ ها بهبود پیدا کرد.

وی در مورد برنامه تولید مرغ گوشتی بیان کرد: در سال های آتی برنامه تولید ۲۵-۳۰ هزار تن مرغ گوشتی دارند و در سال ۹۸ به تولید ۵۰۰۰ تن دست خواهند یافت.

محمدی در مورد بازار جوجه یکروزه اعلام کرد: کل تقاضای کشور برای جوجه ۱ روزه در حال حاضر ۹۵ میلیون عدد در ماه است و در صورت وجود ظرفیت تولیدی بالاتر در کشور نرخ ها شاهد کاهش زیادی خواهند بود.

وی در مورد سود چهار ماهه اول سال ۱۳۹۸ اعلام کرد که تاکنون ۱۵ میلیارد تومان سود خالص محقق شده است که می تواند خبر خوبی برای بازار باشد.

در پایان این جلسه پس از تصویب صورت‎های مالی و سایر دستورجلسه مجمع، هیات رییسه سود ۵۰ریالی را بین سهامداران تقسیم کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *