۲۲ خرداد

بازار ملایم

 

 

به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری افزایش۳۵۰ واحدی به ارتفاع ۲۳۰۶۱۸واحد و ارزش معاملات به ۳۱۲۶۲ میلیارد ریال رسید. در حالی که شاخص هم وزن نیز ۳۹۲ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نمادهای “اخابر” و”همراه” و بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس را نمادهای “مارون” و “سمگا” داشتند .

در بازار های جهانی بهای هر اونس طلا ۱۳۲۲ دلار و نفت برنت ۶۲ دلار  قیمت خوردند. نرخ دلار صرافی ملی نیز به ۱۳۰۵۰تومان و سکه امامی به ۴میلیون و ۴۸۰هزار تومان رسید.

در اخبار داشتیم که کره جنوبی، هند و چین خواستار معافیت از تحریم های نفتی هستند. برخی پالایشگاه های چینی با عدم تامین خوراک با خطر توقف تولید مواجه شده اند و نفت دریافتی مشخصات ایران را نداشته است.

همچنین در اخبار مربوطه داشتیم که به نقل از کیودو ژاپن، ترامپ و شینزو آبه در مورد مسائل منطقه ای از جمله وضعیت ایران، ۲۰ دقیقه تلفنی صحبت کردند.یوشیهیده سوگا سخنگوی دولت ژاپن حاضر به ارائه جزییات مذاکره دو رهبر نشد و به دلیل حساسیت موضوعات مطرح شده از ارائه اطلاعات بیشتر خودداری کرد.شینزو آبه فردا چهارشنبه در سفری سه روزه به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات ایران به تهران سفر می‌کند.

 

گروه فرآورده های شیمیایی:

نماد خراسان در حدود ۱٫۴۵درصدی منفی معامله شد و به۱۶۹۰۰ ریال رسید. نماد شیران نیز تا نزدیکی های صف خرید پیش رفت و به  ۱۰۳۳۹ریال رسید.

گروه فلزات اساسی و استخراج کانه های فلزی:

در نشست خبری مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به چند نکته اشاره کرد:

۵۰ میلیون دلار ارز به سامانه نیما برده ایم/ ذوب آهن به صادرات یک میلیون تنی و به پایداری نسبی در تامین مواد اولیه می رسدو شرکت برنامه برای فروش ۱۰۰ هزار تن ریل در سال۹۸ دارد.این سهم در محدوده صفر معامله شد و به ۱۸۱۷ریال رسید.

بعضی از نماد های این گروه از جمله “زنگان”،”فلوله”،”فسرب” صف خرید شدند. در نماد “فملی” نیز ،۲۶میلیون سهم  در محدوده صفر در قیمت ۴۰۹۰ریال معامله شد.”فولاد” نیز ۴۷میلیون سهم در محدوده ۱درصد منفی معامله شد و به ۴۳۷۰ ریال رسید.

 

گروه خودرویی:

در اخبار مربوطه داشتیم که حمیدرضا نجفی‌منش درخصوص کمبود نقدینگی قطعه‌سازان به ایرنا گفت: حتی یک یورو از مبلغ ارزی وعده داده شده به قطعه‌سازان دریافت نشده و سبب شده قطعه‌سازان نتوانند به تأمین قطعات موردنیاز خطوط تولید خودروسازان بپردازند.

وی افزود: حجم انبوه خودروهای در کف کارخانه مانده خودروسازان گواهی بر این ادعا است و این انجمن خواستار آن است که پرداختی مطالبات ۲۲ هزار میلیارد تومانی قطعه‌سازان حداکثر یک ماهه باشد.

نماد”خودرو” ۶۲میلیون سهم در محدوده صف خرید معامله شد و به ۵۲۹۶ ریال رسید. “خساپا” ۴۱۹ میلیون سهم در محدوده ۲درصدی منفی با قیمت ۱۶۴۷ریال معامله شد.

 

گروه بانکی:

نماد های “وپارس”،”وملل” ،”وپست” صف خرید شدند. نماد “وپاسار” ۴۹میلیون سهم در محدوده ۱٫۶درصد منفی  معامله شد و  به قیمت ۱۵۴۰ریال رسید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *