۲۵ فروردین

بازار در یک قدمی فتح قله‌های جدید!

 

به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری با افزایش ۸۸۲ واحدی به ارتفاع ۱۹۶,۰۸۴ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم  ۱۴,۳۱۶ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هم وزن نیز ۲۵۲ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای “ومعادن”و “پارسان” و بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس نماد “دماوند” داشته است. امروز در بازار فرابورس مبلغ ۶۳۹ میلیارد ریال مربوط به اسناد خزانه، اوراق مشارکت و صندوق اعتماد بوده است. بازار امروز تا ۱۱۰۰ واحد منفی پیش رفت ولی در پایان با ۸۸۲ واحد مثبت به کار خود پایان داد.

گروه پالایشی:

“شبندر” در یک شفاف سازی اعلام کرد در اثر برخورد صاعقه با مواد نفتی موجود در واحد بازیافت آب های آلوده آتش سوزی رخ داده که با توجه به تمهیدات اندیشیده شده جهت اطفاء حریق اقدامات لازم و به موقع صورت پذیرفت و هیچگونه خسارت جانی و مالی ایجاد نشد. قیمت سهم امروز افزایشی بود و با رشد حدود ۳ درصدی به قیمت ۱۴,۰۰۰ ریال رسید. نمادهای “شسپا”، “شپاس” و “شنفت” نمادهای قرمزپوش این گروه بودند.

گروه محصولات غذایی:

“غبشهر” که در مجمع عادی سالیانه خود ۱۵۰ ریال از ۲۸۲ ریال را تقسیم کرد، امروز در محدوده ۱۲ درصد مثبت باز شد و به قیمت ۴,۵۴۳ ریال رسید. در مجمع اعلام شد که نرخ روغن نباتی قرار است در ۴۲۰۰ تومان بماند. “غمارگ” نیز که در این هفته مجمع دارد امروز ۳٫۹ درصد منفی شد و به قیمت ۴,۹۰۰ ریال رسید. “غپاک” امروز در قیمت ۶,۳۸۱ ریال به صف خرید ۱٫۸ میلیونی رسید. “غپینو” صف خرید ۳۶۰ هزارتایی در قیمت ۳,۶۷۲ ریال رسید. “غگل” در قیمت ۱۴,۷۱۴ ریال صف فروش کم حجمی داشت.

گروه محصولات شیمیایی:

برخی از منابع خبری از احتمال اضافه شدن هلدینگ خلیج فارس به لیست تحریم های شرکت های پتروشیمی خبر دادند. نماد “فارس” امروز کمتر از یک درصد منفی شد و به قیمت ۴,۵۲۸ ریال رسید. “شیران” روند صعودی داشت و اواخر بازار صف خرید ۴ میلیونی در قیمت ۶,۲۱۳ ریال داشت. “پترول” امروز ۳٫۵ درصد مثبت شد و به قیمت ۲,۰۶۵ ریال رسید. “شپترو” نیز در قیمت ۱,۳۶۰ ریال صف خرید ۴۳ میلیونی داشت و ۳٫۵ میلیون سهم نیز معامله شد.” پارسان” نیز اواخر بازار در قیمت ۴,۵۰۱ ریال به صف خرید ۱۱٫۶ میلیونی رسید.

گروه استخراج کانه‌های فلزی:

نماد “ومعادن” امروز پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه بدون محدودیت نوسان قیمت باز شد و ۹ درصد مثبت خورد. آخرین معامله سهم در قیمت ۴,۲۹۰ ریال صورت گرفت. “کچاد” که گزارش اسفند ماه خوبی داشت، امروز نیز ۲ درصد مثبت خورد و به قیمت ۴,۹۶۹ ریال رسید. “کگل” برای افزایش سرمایه بسته است، قیمت سهم “کگهر” نیز امروز افزایش یافت و به ۱۰,۳۳۳ ریال رسید. “کمنگنز” در قیمت ۹,۴۱۸ ریال صف خرید ۳۸۰ هزارتایی داشت. “کاما” نیز چند بار به مثبت کامل نزدیک شد.

گروه بانکی:

در غیاب “وتجارت” و “وبصادر”، امروز “وپاسار” اندکی مثبت شد و به قیمت ۱,۴۳۲ ریال رسید. “وبملت” در قیمت ۳,۰۷۱ ریال حدود ۰٫۵ درصد منفی شد. “وپارس” به صف خرید ۳۸ میلیونی در قیمت ۱,۶۱۴ ریال رسید. “وپست” نیز آخر بازار در قیمت ۲,۱۳۵ ریال صف خرید کم حجمی تشکیل داد.

گروه قندی:

“قنیشا” تنها نماد مثبت این گروه بود.  “قزوین” در محدوده ۶٫۷ درصد منفی باز شد. “قلرست” به صف فروش ۳۷۰ هزارتایی در قیمت ۶,۵۷۶ ریال رسید. “قشکر” به منفی کامل رسید ولی صف فروش نشد. “قشیر” نیز به صف فروش ۳۲۰ هزارتایی در قیمت ۵,۰۳۱ ریال رسید. “قچار” در قیمت ۱۹,۴۵۴ ریال به منفی کامل رسید.

گروه سیمانی:

بیشتر نمادهای این گروه امروز منفی و یا صف فروش بودند. اما “ستران” به صف خرید ۳٫۷ میلیونی در قیمت ۵,۹۶۷ ریال رسید. “سیدکو” نیز در قیمت ۱,۷۸۷ ریال صف خرید ۱۸ میلیونی تشکیل داد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *