۲۴ مرداد

افت ۴۵۰ واحدی شاخص در پایان هفته!

به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس تهران در روز جاری با کاهش ۴۵۰ واحدی به  ۱۳۰۴۷۶ واحد ومجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۹۶۶۸ میلیارد ریال رسید. بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای “همراه” و “رانفور” و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای “فولاد” و “پارس” بر شاخص کل بورس تهران داشتند. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۱ واحدی بر روی رقم ۱۵۰۰ واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۴۳ واحدی عدد ۱۹ هزار و ۱۳۵ واحد را نشان داد. شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۵۲۹ واحدی به رقم  ۱۳۹ هزار و ۹۲ واحد رسید. شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۴۳۴ واحدی به رقم ۹۵ هزار و ۲۶۹ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۴۰۷ واحدی عدد ۲۶۳ هزار و ۹۳۷ واحد را به نمایش گذاشت.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی لیزینگ ایرانیان، صنایع خاک چینی ایران، گروه صنعتی سپاهان،‌گروه صنعتی سپاهان، فولاد خراسان، معدنی املاح ایران، تامین ماسه ریخته‌گری، عمران و توسعه شاهد، گروه صنایع کاغذ پارس، کشتیرانی دریای خزر، ایران ارقام، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، کارخانه‌های صنعتی آزمایش، پتروشیمی آبادان، داروسازی زاگرس فارمدپارس، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی، داروسازی شهید قاضی، از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، داروسازی فارمدپارس،ایران ارقام، پارس خزر، نیروسرمایه، سیمان لار سبزوار، لوازم خانگی پارس، آزمایش، مواد اولیه الیاف مصنوعی، داروسازی شهید قاضی، لوله تجهیزات سدید، سرمایه‌گذاری نیوگاهی ایران بازگشایی شدند.

 

فلزات اساسی:

در گروه فولادی ، نماد “فولاد” با قیمت پایانی ۴۵۲۴ ریال (۲٫۶%-) بسته شد. در گروه سنگ اهن ،نماد “کچاد” با حجم معامله ۶ میلیون سهم با قیمت پایانی ۳۴۸۷ ریال (۱٫۳۷%+) و نماد “کنور” نیز با قیمت پایانی ۴۱۷۸ (۰٫۹۷%+) بسته شد. همچنین نمادهای “کگل” (۰٫۰۲%+) در دامنه مثبت و “ومعادن” (۱٫۱۴%-) در دامنه منفی خود معامله شدند. همچنین در بازارهای جهانی قیمت فلز مس به ۵۹۲۳ دلار و روی نیز به ۲۳۹۰ دلار رسید. همچنین قیمت آلومینیوم و سرب به ترتیب به ۲۰۳۲ و ۲۰۲۶ دلار رسید. قیمت طلا نیز به ۱۱۸۸ دلار در هر انس رسید.

 

بانکی ها:

در گروه بانکی ، نمادهای “وبملت” و “وپارس” در دامنه مثبت خود معامله شوند .

 

پالایشی ها:

در گروه روغن موتور ، نمادهای “شپاس” ، “شسپا” با صف خرید بسته شدند و نمادهای “شبهرن” و “شرانل” نیز در دامنه مثبت خود معامله شدند.

 

تجهیزات:

در گروه تجهیزات ، نماد فاذر  در دامنه مثبت ۱۰٪ بازگشایی و به صف خرید رسید. نماد “حفاری” نیز با صف خرید ۱۳ میلیونی بسته شد. نماد “فاراک” نیز در محدوده مثبت خود معامله شد.

 

شوینده ها:
در این گروه ، نمادهای “شوینده” با ۱۱ میلیون حجم معامله با صف خرید ۱۶ میلیونی بسته شد . نمادهای “شپاکسا” و “ساینا” نیز به صف خرید رسیدند.

 

حمل و نقل:

در گروه حمل و نقل ، نماد “حپترو” صف خرید شد و نمادهای “حپارسا” ، “حفارس” و “حتوکا” نیز  در محدوده مثبت معامله شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *