۲۴ اسفند

ادامه سقوط شاخص کل

به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری شنبه ۲۴اسفند۱۳۹۸، شاخص کل با سقوط شدیدی همراه بود و با ۳٫۳۷درصد کاهش یعنی ۱۷,۵۲۲واحد منفی پایان یافت و به ۵۰۲,۶۸۹واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۵۸,۳۲۰میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۳,۲۴۷واحد منفی بود و به ۱۷۵,۷۲۶واحد نزول کرد. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «فارس» و «فولاد» داشتند.

نرخ دلار آمریکا امروز ۱۴هزار ۸۰۰تومان و یورو ۱۶هزار ۷۰۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار ۵۶۸هزار تومان معامله شدند.

در اخبار امروز داشتیم که استانداری تهران با رد برخی اخبار جعلی مبنی بر قرنطینه تهران اعلام کرد که مصوبات جدید ستاد عملیات مدیریت مقابله با کرونا در کلان شهر تهران تا عصر امروز شنبه پس از تصویب آن اعلام خواهد شد.

گروه بانکی:

در این گروه «وپاسار» با ۱٫۸۲درصد کاهش در قیمت پایانی ۳,۳۹۳ریال پایان یافت. «وبملت» با ۴٫۵۸درصد کاهش در قیمت ۷,۹۲۴ریال پایان یافت. «وپست» امروز با ۱٫۳۹درصد منفی در قیمت پایانی ۶,۹۷۲ریال کاهشی بود. «وبصادر» با ۳٫۷۴درصد کاهش در قیمت ۶۷۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۷۹واحد کاهش به ۲,۳۲۱واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۱,۱۷۱واحد کاهش به مقدار ۲۹,۷۲۶ رسید. در این گروه سهم «خراسان» امروز با ۴٫۶۵درصد کاهش در قیمت ۳۱,۶۴۶ریال پایان یافت. «شاراک» ۲٫۹۲درصد منفی معامله شد و به قیمت ۱۳,۵۸۴ریال رسید. «جم پیلن» با ۳٫۸۵درصد کاهش به قیمت ۳۸,۲۶۰ریال رسید. سهم تازه وارد «قرن» که با صف خرید همراه بود ۵درصد مثبت معامله شد و با قیمت ۳۴,۹۸۲ریال به پایان رسید. «جم» امروز ۴٫۹۷درصد منفی شد و با قیمت ۱۶,۲۱۷ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با کاهش ۱۶,۲۳۴واحدی به مقدار ۳۱۶,۷۳۴واحد رسید. «ذوب» امروز ۴٫۲درصد منفی بود و با قیمت ۲,۶۰۲ریال پایان یافت. «فولاد» در قیمت ۴,۴۹۷ریال ۴٫۶۸درصد منفی بود. «فلوله» ۲٫۲۳درصد منفی بود و در قیمت ۱۹,۷۷۷ریال به پایان رسید. «فسازان» ۲٫۳۴درصد مثبت بود و در قیمت ۱۸,۴۷۶ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

در اخبار این گروه داشتیم که سایپا در اطلاعیه‌ای خطاب به مدیران شرکت های زیرمجموعه خود از اتمام تولید این شرکت‌ها در روز پنج‌شنبه ۲۲ اسفند ماه به منظور پیشگیری از کرونا خبر داد و در عین حال اعلام کرد که فعالیت شرکت‌ها در روزهای پایانی سال (تا ۲۸ اسفند ماه) به منظور تکمیل کاری خودروها ادامه دارد. شاخص این گروه امروز ۲,۱۹۳واحد کاهش داشت و به مقدار ۷۵,۹۴۸ رسید. سهم «خودرو» ۴٫۰۴درصد منفی شد و به قیمت ۱۱,۶۴۷ریال رسید. «خساپا» در قیمت ۳,۰۵۸ریال ۳٫۸۱درصد منفی شد. «خبهمن» با ۴٫۶۹درصد منفی در قیمت ۳,۵۵۸ریال به پایان رسید. همچنین «خموتور» کمتر از یک درصد منفی بود و به قیمت ۸,۲۱۲ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۴۹,۲۵۲واحد کاهش به ۱,۵۳۵,۵۹۶واحد رسید. در این گروه شرکت «شتران» با ۳٫۱۵درصد کاهش پایان یافت و به قیمت ۶,۷۲۴ریال نزول کرد. همچنین سهم «شبندر» با ۴٫۳۳درصد کاهش در قیمت ۱۰,۱۶۹ریال پایان یافت. شرکت «شپنا» ۳٫۷درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۵,۴۰۸ریال کاهش یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *